Obec Sadová

Obecní zabíjačka 23.března 2024

•    V sobotu 24.března 2024 se opět po roce konala v Sadové Obecní zabíjačka. Zabíjačka byla první akcí, která se konala v nově postavené pergole. V nových prostorách měla akce podstatně lepší atmosféru a většina návštěvníků si tuto novinku pochvalovala. K ochutnání byla zabíjačková polévka, ovar, 3 druhy guláše, kroupy a jitrnice. Vše se podařilo připravit na výbornou a tak si všichni příchozí pochutnali. Během dne bylo k chutnání i něco sladkého na zub. Velké poděkování patří všem, kteří s touto akcí pomohli a věnovali obci svůj volný čas a poděkování patří i všem ženám,které napekly všechny sladké dobroty.

nová galerie

Ukliďme obec 6.dubna 2024

I letos se naše obec zapojila do celorepublikové akce „ukliďme Česko“. Jarní část této celorepublikové akce byla vyhlášená na 6. dubna. My jsme se sešli v 8. hodin ráno u Obecního úřadu a je potěšitelné, že většině obyvatel naší obce není její vzhled a čistota lhostejný a přišli pomoci s úklidem. Odpadu bylo letos méně než jiné roky, ale i tak byla multikára plná nasbíraného odpadu. Po skončení akce jsme si všichni opekli párek, který byl odměnou za odvedenou práci.

počet obrázků 19

Žlepšování životního prostředí

Podíl na zlepšování životního prostředí

OHL 2023-2024

Obecní hokejová liga ve Mžanech

Oznámení o termínech provádění pravidelných odečtů

Odečet vodoměrů v naší obci bude probíhat od 15.12.2023 do 2.1.2024

Po stopách skřítků

Vydejte se na vánoční stezku.

Nejbližší události

.

Z úřadu

obrázek nenalezen

O obci

Obec se nachází při severním okraji okresu Hradec Králové v údolí říčky Bystřice po obou stranách silnice E442 a železniční trati Hradec Králové - Jičín. Nadmořská výška je kolem 275 metrů nad mořem.

číst více

Obec je známa tím, že byla součástí bojiště, na němž se 3.7.1866 odehrála rozhodující bitva pruskorakouské války, o čemž svědčí řada pomníků padlým vojákům obou armád.

číst více

Naše obec je vyhledávanou destinací pro svou unikátní polohu